Wskazówki dla klienta

 

Organizacja każdego wydarzenia o charakterze międzynarodowym wymaga długich i starannych przygotowań. W Lingua Lab zapewniamy pomoc przy realizacji konferencji, spotkań czy innego rodzaju eventów, które wiążą się z komunikacją w kilku językach obcych.  Zarówno w Polsce jak i zagranicą gwarantujemy dobór właściwego, kompetentnego tłumacza, dostarczenie, dostosowanie i przetestowanie niezbędnego sprzętu, a także jego obsługę techniczną oraz ścisły nadzór nad jego funkcjonowaniem przez cały czas trwania wydarzenia (konferencji, zebrań, sympozjów, eventów, firmowych szkoleń, badań fokusowych, negocjacji itp.).

 

 Organizacja międzynarodowego spotkania obejmuje szereg skomplikowanych i pracochłonnych działań. Warto przy tym pamiętać o takich kwestiach jak:

 

  • dobór odpowiedniego tłumacza – to podstawa. Warto zadbać o to w pierwszej kolejności (najlepsi tłumacze zwykle mają bardzo napięte terminy). Tłumacz powinien nie tylko być doświadczonym specjalistą w zakresie języka docelowego (ze szczególnym uwzględnieniem znajomości fachowej terminologii z danej dziedziny), ale także mieć odpowiednie wykształcenie kierunkowe zgodne z tematyką i rodzajem spotkania biznesowego oraz rozległą wiedzę na temat kultury kraju, z którego pochodzą goście obecni na spotkaniu. Musi ponadto wykazywać się opanowaniem, refleksem i odpornością na stres. W Lingua Lab po starannej analizie tematyki spotkania i uwzględnieniu prywatnych oczekiwań klienta, wybieramy najodpowiedniejszego tłumacza z naszego licznego zespołu.
  • przekazanie wszystkich kompletnych informacji – ważne aby przy składaniu zamówienia przekazać Lingua Lab wszelkie niezbędne informacje (nie tylko dotyczące terminu, tematyki, kombinacji językowej i rodzaju spotkania, ale również specyfikę języka prelegentów), a także wymagania. Dzięki temu łatwiej wypracujemy najkorzystniejsze rozwiązania, a nasi specjaliści będą się mogli jeszcze lepiej przygotować do wykonania zadania. Również w przypadku wystąpienia zdarzeń losowych (zmiana terminu, prelegentów czy kolejności wystąpień, zapotrzebowania na sprzęt) istotne jest, aby jak najszybciej wiadomość ta dotarła do naszego biura tłumaczeń,
  • przekazanie materiałów – warto wcześniej przekazać wszystkie dostępne materiały (harmonogram, teksty przemówień, skróty wystąpień, listę nazwisk obecnych gości, prezentacje Power Point i wszelkie inne opracowania), a także (jeśli zachodzi taka potrzeba) zlecić ich przekład tym tłumaczom, którzy będą później uczestniczyć w spotkaniu. Dzięki zapoznaniu się z materiałami profesjonalni tłumacze z Lingua Lab mogli przygotować się do wykonania powierzonego zadania. Przekazane materiały zawsze traktujemy jako poufne, gdyż wszystkich naszych pracowników obowiązują ścisłe klauzule poufności danych,
  • uprzedzenie mówców o tłumaczeniu – poinformowanie prelegentów, że ich słowa będą tłumaczone może mieć znaczący wpływ na kształt i przebieg spotkania biznesowego. Ważne, aby mówca pamiętał, że tłumacz nie może cenzurować tekstów i przekazuje również nieuprzejme bądź podyktowane emocjami komunikaty. Uprzedzenie prelegentów o tłumaczeniu jest szczególnie ważne zwłaszcza w przypadku tłumaczenia konsekutywnego, kiedy konieczne jest robienie przerw, aby tłumacz zdążył przekazać słowa prelegenta zebranym.

 

Już dziś skontaktuj się z doświadczonymi specjalistami z Lingua Lab, aby omówić planowane przez Ciebie wydarzenie i realizowane podczas niego tłumaczenie ustne. 

 

Skontaktuj się z Lingua Lab wysyłając zapytanie na adres: info@lingualab.com.pl 
lub wypełnij formularz bezpłatnej wyceny

 błyskawiczna_wycena_tłumaczenia_LinguaLab

Witryna www.lingualab.com.pl używa i wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Witryna www.lingualab.pl używa i wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików. Jednak zawsze możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności

Zamknij